Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Według Totalnej Biologii, jeśli obniżenie wartości związane jest bezpośrednio ze mną, zmiany mogą być w tkance kostnej. Jeśli natomiast obniżenie wartości nastąpiło w związku z jakimś wydarzeniem w klanie, zmiany pojawią się w szpiku kostnym.

Słowami kluczowymi  dla kości są: oparcie, ochrona i odpowiedzialność.

Jakie frazy są przejawem obniżonego poczucia wartości?

Co najczęściej mówi taka osoba? Jakich używa słów?

  • Jestem nikim,
  • jestem gówno wart,
  • nic nie znaczę,
  • niczego nie potrafię,
  • niczego nie umiem,
  • czuję się jak szmata itp.

Trzeba odkryć przyczyny takiego myślenia, bo mogą tkwić w podświadomości i nie tak łatwo je stamtąd wydobyć. Mogliśmy zostać upokorzeni, molestowani, zawstydzani, porównywani z kimś, wiecznie krytykowani. A to wszystko mogło zdarzyć się w dzieciństwie,  ale prawdopodobnie niesiemy ze sobą wspomnienia z okresu, gdy matka była z nami w ciąży. Wszystko co przeżywamy w życiu dorosłym może być związane z tym, co przeżywała matka w okresie Projektu/Celu, albo jeszcze wcześniej.

Po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego używamy takich okrutnych słów w stosunku do siebie i zacząć je zauważać. Wtedy możemy dokopać się do sytuacji, które zapoczątkowały ten program i nasze przekonania.

W zależności od umiejscowienia urazu / zmiany i od funkcji jaką dana kość pełni, konflikty będą nieznacznie się różniły, ale zawsze będzie to znaczne obniżenie poczucia własnej wartości nierzadko w kontekście oparcia, ochrony i odpowiedzialności.

Zobacz też:

Kość krzyżowa

Kość łonowa / Miednica

Kość ogonowa

Kość piszczelowa

Kość piętowa

Kość promieniowa

Kość ramienna

Kość strzałkowa

Kość udowa / Udo

Łopatka

Haluksy

Osteoporoza