Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Według Totalnej Biologii, owrzodzenie żołądka jest związane z nieporozumieniami w obrębie terytorium. Jest to tzw. konflikt złości. Są to wszelkie sytuacje, które nas denerwują, a wiążą się z ludźmi, którzy nas otaczają. Z reguły są to członkowie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi lub współpracownicy.

Jeśli w wyniku jakiegoś zdarzenia odczujemy złość, ale po rozwiązaniu nie będziemy czuli urazy, wtedy nie odbije się to na naszym pęcherzyku żółciowym, ale…… powtarzające się frustracje i wybuchy złości mogą być przyczyną owrzodzenia żołądka (krzywizna mniejsza żołądka - ektoderma) lub dwunastnicy.

Jakie konflikty mają największy wpływ na choroby żołądka i dwunastnicy?

Głównym konfliktem jest konflikt gniewu z powodu czegoś, czego nie możemy strawić. Postanawiamy coś zrobić, przekonać do swojej racji, a napotykamy na zdecydowany opór, którego nie jesteśmy w stanie strawić. Kluczowym odczuciem jest, że ktoś nie chce nas zrozumieć, mimo wielu argumentów. Konflikt dotyczy  sytuacji, która jest przez nas nie do przyjęcia i chcielibyśmy ją zmienić.

Może to być kłótnia z najważniejszą osobą na terytorium (mąż, teściowa, przyjaciółka), dotycząca np.  lojalności, uczciwości.

Również spory z sąsiadami o przysłowiową miedzę.

Często miewamy frustracje z osobami, których nie możemy uniknąć, a które to są przyczyną głębokiego konfliktu. Może to być szef w pracy lub odwiedzająca nas teściowa. Osoby, które nam się narzucają i musimy z nimi przebywać, a których nie znosimy.

Konflikty możemy rozwiązać praktycznie np. zmieniając pracę, mieszkanie lub różnymi metodami zmniejszyć poziom stresu.