Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Guz, który powstaje w tkance endodermalnej żołądka (krzywizna większa żołądka) składa się z komórek, które specjalizują się w wytwarzaniu kwasów żołądkowych mających pomóc w rozbiciu dużego kęsa, aby mógł przejść przez przewód pokarmowy. To jest endoderma, kontrolowana przez pień mózgu, to jest ten obszar żołądka, gdzie produkowane są najsilniejsze kwasy, żeby wspomagać proces strawienia.  

Zgodnie z Totalną Biologią, słowem kluczowym przy raku żołądka jest akceptacja.

Akceptuję coś, albo nie akceptuję czegoś.

Tego nie mogę zaakceptować, tego nie mogę przyjąć.

Nowotwór, rak żołądka związany jest z konfliktem frustracji, która trwa niedługo, zaistniała niedawno (miesiąc, dwa).

Jeśli konflikt powstał dawno, albo dłużej trwa, wtedy pojawiają się problemy w dolnych partiach przewodu pokarmowego (jelita).

Kluczowym słowem w przypadku żołądka jest nieporozumienie, niezrozumienie w klanie rodzinnym i wśród bliskich przyjaciół. Żołądek jest wiązany z rodziną i bardzo bliskimi przyjaciółmi. Jest to konflikt niezrozumienia. Rzeczywiście jest to konflikt niemożności strawienia kęsa, ale tym kęsem jest nieporozumienie w relacji z kimś bliskim.

Szukamy na linii życia czegoś, co się stało w ostatnim czasie. Im bardziej świeży jest konflikt, tym bardziej wpływa na górne części przewodu pokarmowego (przełyk, żołądek).