Zatrucie ciążowe czyli gestoza to dwa rodzaje tego samego schorzenia. Wyróżniamy gestozę wczesną i późną. Zatrucie ciążowe wczesne wynika ze zmian hormonalnych i objawia się najczęściej nudnościami oraz wymiotami w godzinach rannych lub trwających cały dzień. Zazwyczaj przechodzi samoistnie, ale bagatelizowanie tych objawów może doprowadzić do odwodnienia.
Natomiast gestoza późna występuje po 20 tygodniu ciąży. W tej odmianie mogą wystąpić groźne powikłania. Gestoza może doprowadzic do nadmiernego wydalania białka (białkomocz), do odklejenia się łożyska, przedwczesnego porodu, obumarcia płodu, a nawet do śmierci matki.
Co według Totalnej Biologii jest przyczyną wystąpienia zatrucia ciążowego?
Jakie konflikty biologiczne mogą mieć wpływ na to schorzenie?
- Mój klan nie chce, abym żył.
- Brak akceptacji ze strony rodziców, teściów – to jest niewłaściwa żona.
- Nie chcę tego bachora.
- Poczucie samotności – odrzucenie przez partnera.
- Twój partner może nie być zdecydowany co do posiadania dziecka. Jednego dnia czuje, że chce dziecka, a następnego dnia zmienia zdanie.
Może to być związane z traumą przodków takich jak strach przed utratą dziecka lub obawa przed większą odpowiedzialnością.
Przy wymiotach konfliktem może być również, że nie chcę być taką matką, jaką była moja matka. Chcę być lepsza, bardziej kochająca.
Dlatego warto zbadać relacje z matką, które sprawiły, że czujesz się wrażliwa, chłodna i odrzucona. Może istnieć w tobie głeboki lęk, że staniesz się taką samą osobą. Ten strach może być również związany z twoją babcią ze strony matki.