Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Wyróżniamy zatoki dolne i górne – czołowe. 

Jeżeli mamy problem z dolnymi zatokami, to jest bardziej problem powiązany z ojcem. Kwestia bycia zaakceptowanym przez ojca. Czasami występuje nowotwór kości klinowej, który wywołany jest przez osąd samej siebie pod względem moralnym. Czyli kiedyś w życiu miałam naganne pod względem moralnym zachowania i czuję, że Bóg mnie za to osądza. To jest ten wyższy autorytet moralny. Jeżeli działamy na płaszczyźnie biologicznej, to można taką osobę wyjąć z tej samooceny.

Górne zatoki to samoocena pod względem moich wartości moralnych. Właściwe pytanie: W jakich obszarach to, jak postępuje dana osoba, nie jest zgodne z tym, co mówi? Czyli nie bierzcie ze mnie przykładu, jak ja robię, tylko słuchajcie, co wam radzę.

Inne konflikty związane z zatokami:

  • Ktoś mówi o mnie za moimi plecami. 
  • Coś mi tu śmierdzi. 
  • Wkurza mnie to, ale muszę tu trwać, muszę tu być, muszę zarobić pieniądze, muszę tu pracować. 

A co może być przykładem smrodu, którego nie możemy znieść?

Może to być jakaś niejasna sytuacja, a ja jestem okłamywany/okłamywana. Na imprezie panuje nieprzyjemna, cuchnąca atmosfera. Muszę natychmiast stamtąd wyjść, żeby nie czuć panującego tam smrodu.

Nie lubię swojej pracy, bo panuje w niej duszna atmosfera. 

Dla mózgu wszystko zapisywane jest w kategoriach zapachu. W jaki sposób mózg może mi pomóc, żebym mogła przetrwać, żebym nie czuła smrodu. Mózg sprawia, że mam zatkany nos i idę do domu. 

Muszę zostać w domu przez tydzień, bo mam zapalenie zatok. Problem zaistniał w pracy, a w fazie naprawczej gdy jestem w domu, zaczyna się zapalenie zatok. 

Przy zapaleniu zatok powtarza się pewien wzorzec. Niektórzy przyjmują konflikty poprzez skórę a osoby, które mają częste zapalenie zatok przyjmują konflikty przez nos. Mówimy, że nos to jest nasza prawdziwa inteligencja. 

Osoba mająca problemy z zatokami nie słucha swojej intuicji. Dopiero po czasie zauważa, że powinna zrobić coś inaczej. Zatoki mówią również o kierunku w życiu. Często jest to  decyzja, którą muszę podjąć. Np. czy powinnam mieć dziecko, czy jeszcze poczekać. 

Jest jeszcze wiele innych, pomniejszych konfliktów, które mogą stać się przyczyną nawracającego zapalenia zatok, a których nie bierzemy pod uwagę i dlatego niezwykle ważne jest dokładne wypełnienie kwestionariusza i uświadomienie sobie powiązań między konfliktami z przeszłości a tym schorzeniem.

Jak odnaleźć konflikt?

Samemu trudno tego dokonać, ponieważ podświadomość broni dostępu do traumatycznych zdarzeń. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty Totalnej Biologii i znaleźć przyczynę naszych problemów. Zapraszam na konsultacje, które prowadzę zarówno online jak i „na żywo”.