Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

W Totalnej Biologii mówimy, że jeśli ktoś jest zbyt sztywny w swoich poglądach i za żadne skarby nie jest w stanie nikomu ustąpić, prędzej czy później może się spodziewać takich problemów.

Konflikt występuje, gdy taka osoba lubi kontrolować wszystko i wszystkich, wymusza posłuszeństwo lub przyjęcie jej poglądów. Również wtedy gdy traci kontrolę nad sobą lub nad sytuacją. Może to być taka sytuacja, gdy osoba przez całe życie „rządziła”, a po przejściu na emeryturę zależna jest od dorosłych dzieci.

  • Częstą i zarazem główną przyczyną może być długotrwały konflikt utraty terytorium intelektualnego.

Przykładem może być naukowiec, którego odkrycia są dyskredytowane, a on sam nie jest w stanie obronić swoich badań. Nie ma wystarczającej siły przebicia, nie ma znikąd wsparcia.

Również dylematy i obwinianie siebie, że czegoś nie przewidział,  nie dopełnił. Powinien być lepiej przygotowany, mieć argumenty nie do podważenia przez oponentów.

Aby uniknąć udaru, nie powinniśmy brać niczego do siebie, nie powinniśmy nic zakładać z góry i pozwolić odejść niektórym rzeczom. To jest doskonały sposób aby uniknąć udaru.

ODPUSZCZAMY!!!

W Internecie można trafić na opis (chińskiej) metody pierwszej pomocy przy udarze, którą opisuje dr Ryszard Opara (Udar mózgu – igła ratuje życie). Polega ona na nakłuciu palców dłoni i płatków uszu oraz  upuszczeniu krwi. Zastosowanie tej metody zmniejsza skutki udaru.