Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Ostatnio wiele się o tym mówi, że złe funkcjonowanie tarczycy ma wpływ na cały organizm człowieka. Dlaczego tarczyca jest tak ważna? Bo wpływa na prawidłowe działanie wszystkich tkanek.

Najczęstszymi objawami nieprawidłowej pracy  tarczycy są:

  • bóle mięśni i stawów, problemy skórne i wypadanie włosów
  • zmęczenie lub nadmierne pobudzenie, depresja, napady lęku,
  • wahania wagi: nadmierne chudnięcie lub nieuzasadnione przybieranie na wadze.

Dużo tego, a mimo  to, sprawa jest często bagatelizowana. Znam przypadek 70 letniej kobiety, która była leczona na kilkanaście różnych chorób u wielu specjalistów, ale żaden nie wpadł na pomysł, żeby zbadać u niej hormony tarczycy. 

Sytuacja ta trwała ponad 30 lat. Dopiero po wielu latach przebywania w szpitalu, zbadano jej tarczycę i oczywiście wyniki znacznie odbiegały od normy.

Jeśli jednak postawiona jest już diagnoza, to co medycyna konwencjonalna proponuje? Że jedyna drogą leczenie tarczycy są leki (często do końca życia), podawanie radioaktywnego jodu, lub operacja wycięcia tarczycy. Wspaniała alternatywa! Ponadto, jeśli zgłasza się chory z nadczynnością, najczęściej zostaje wprowadzony lekami w niedoczynność, bo ten rodzaj schorzenia można leczyć. I właściwie nie ma już odwrotu do normy.

Co na to medycyna alternatywna? 

Przedstawiciele medycyny naturalnej i niektórzy lekarze uważają, że można ją leczyć przy pomocy terapii żywieniowej oraz poprzez suplementację jodem. 

Dr Andrew W. Saul – zwolennik stosowania mega dawek witamin uważa, że doskonałym rozwiązaniem jest przyjmowanie naturalnego ekstraktu z tarczycy (przy niedoczynności). Pomocne okazuje się zredukowanie stresu, unikanie chemikaliów w żywności i przyjmowanie suplementów witamin (C, E, B) oraz minerałów (wapń, magnez, chrom, cynk).

Jerzy Zięba szeroko propaguje przyjmowanie jodu, ale wyłącznie nieorganicznego i nieradioaktywnego. Szerzej o tym, w książce – „Ukryte terapie”.

Również Ryszard Grzebyk w odróżnieniu od ogólnie przyjmowanych przyczyn wyjaśnia, że za złe funkcjonowanie tego gruczołu odpowiedzialne jest wypalenie nadnerczy, czyli krótko mówiąc nadmierny, długo trwający stres. 

No, właśnie. Skąd bierze się ten nadmierny stres ? Jak reagujemy na wydarzenia, sytuacje, które są naszym udziałem? Czy rozpamiętujemy je, myślimy o nich, pałamy nienawiścią do osób, które nas skrzywdziły? Czy umiemy zapomnieć, odpuścić, wybaczyć?

Totalna Biologia podchodzi do nieprawidłowego działania tego gruczołu w zgoła inny sposób. Przede wszystkim szuka przyczyny. Zadaje sobie pytanie: jakie wydarzenie mogło być  przyczyną złej pracy tarczycy?

Terapeuci Totalnej Biologii, Recall Healing czy Biologiki  są zdania, że musiał zaistnieć jakiś konflikt, jakieś zdarzenie, że mózg spowolnił lub przyspieszył jej pracę. 

Kluczowe słowa dla tarczycy to niesprawiedliwość i osąd. Niesprawiedliwość łączy się z innymi konfliktami dotyczącymi tarczycy. Osoba przeżywa to w kontekście – to jest niesprawiedliwe. 

Może to być wspomnienie, a ściślej mówiąc odczucie wspomnienia sytuacji z dzieciństwa, którą dziecko odczuło jako jawną niesprawiedliwość. Drugim słowem kluczowym jest szybkość. Muszę się spieszyć, muszę wszystko robić szybko (bo gdybym wtedy się pospieszyła, nie doszłoby do nieszczęścia). 

Jakie konflikty występują przy tarczycy?

Może to być wspomnienie powieszenia, uduszenia w klanie rodzinnym lub w rodzie, może to być np. pępowina owinięta wokół szyi. Może to być atak frontalny : ktoś kogoś kochamy, zaczyna na nas krzyczeć. Występuje wtedy poczucie bezsilności, poczucie braku mocy.

Tarczyca związana jest z szyją. Stanowi jakby tarczę ochronną. Ma znaczenie, czy zmiany w postaci guzków pojawiają się na prawej, czy na lewej stronie tarczycy. Nie można tego mylić z ręcznością (osoba prawo- czy leworęczna). 

Guzki

Prawostronne guzki zawsze oznaczają konflikt z aneksją czegoś. Może ona dotyczyć czegokolwiek; chodzi o stan, kiedy chcemy coś szybko osiągnąć, coś szybko dostać. 

Natomiast lewostronne – konflikt związany z chęcią szybkiego pozbycia się problemu, np. szybko sprzedać dom, samochód, aby pozyskanymi w ten sposób pieniędzmi móc załatwić ważną dla nas sprawę.

Tak więc biologia jest bardzo prosta i logiczna i można ja pojmować na tzw. „chłopski rozum”. O ile wiemy, gdzie szukać, łatwo za pomocą Totalnej Biologii możemy określić rodzaj dotyczącego nas problemu, a kiedy wiemy dokładnie z jakiego powodu wystąpiła u nas zmiana, rozwiązując problem, zapewniamy sobie wyleczenie. Szukanie konfliktów polega na zadawaniu pytań przez terapeutę, na podstawie wypełnionego przez klienta kwestionariusza. Znaczenie ma cykliczność występowania pewnych życiowych zdarzeń, cały okres P/C (od poczęcia do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia), badanie drzewa genealogicznego nawet do czwartej generacji. Uświadomienie sobie przez klienta różnych powiązań, prowadzi do pozbycia się trapiących go chorób i zamknięcie raz na zawsze programu.

Czy sami jesteśmy w stanie odkryć to, co zostało wyparte z naszej pamięci?

Do tego niezbędna jest druga osoba, która wie ja się do tego zabrać, za pomocą jakich metod jest w stanie wydobyć to, co nieznane lub zapomniane. Zapraszam na konsultacje.