Wg chińskiej medycyny, śledziona to najważniejszy organ, to nasz środek, nasze wnętrze, nasze centrum. Wytwarza i zarządza krwią oraz odpowiada za utrzymanie krwi we właściwych jej miejscach.
Śledziona jest takim naturalnym rezerwuarem krwi dla organizmu, a skoro dotyczy krwi to ma związek z rodziną, z naszym klanem i będą jej dotyczyć wszelkie konflikty w rodzinie i wspomnienia związane z krwią.
Jakie konflikty wobec tego należy wziąć pod uwagę?
- Przede wszystkim konflikty związane z krwią.
Przykłady takich konfliktów
Może ktoś w klanie rodzinnym wykrwawił się na polu bitwy. Może wykrwawienie nastąpiło po wypadku, bo na czas nie przyszła pomoc. Jeśli niemowlę lub małe dziecko ma powiększona wątrobę, szukamy jakiejś dramatycznej historii w historii rodziny albo przy porodzie.
Przykład dziecka, które urodziło się z dwiema śledzionami. Po co mózg zrobił podwójny rezerwuar na krew, czyżby sytuacja była aż tak dramatyczna. Może cała rodzina zginęła, albo przy porodzie matka wykrwawiła się na śmierć. To jest coś, co mózg zarejestrował z przeżyć matki w podświadomości dziecka.
Powiększona śledziona może oznaczać, że rodzina powinna trzymać się razem.
Inne konflikty:
- Konflikt związany ze skaleczeniem – widok otwartej rany i związany z tym szok.
Również transfuzja krwi, pobieranie krwi u małego dziecka lub zastrzyk i widok krwi.
- Utrata własnej wartości skojarzona z krwią (białaczka, AIDS).
Jeśli tracimy krew- tracimy życie. Przy odkryciu takiego wspomnienia trzeba przeżyć to zdarzenie i związane z nim emocje, a przede wszystkim uświadomić sobie związek z występującym problemem, bo tylko wtedy uda nam się przekonać mózg aby wycofał pomoc z ciała.