Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Trzy biologiczne funkcje prostaty to: wytworzenie płynu, który przyczynia się do produkcji nasienia, utrzymywanie prawidłowego pH i wytwarzanie płynu, który oczyszcza genitalia.

Konflikty leżące u podłoża schorzeń prostaty to:

  • Konflikt ojca - lęk o swoje dzieci (potomstwo)

Jego dziecko stało się niepłodne z powodu choroby, wypadku, operacji lub w wyniku innych okoliczności. Mężczyzna obawia się, że nie zostanie dziadkiem. Jeśli potomkowie mężczyzny są zagrożeni, aby zabezpieczyć przetrwanie rodziny i nazwiska, mężczyzna ma poczucie, że musi spłodzić dziecko.

Inny przykład: potomek wszedł na złą drogę, narkotyzuje się, nie potrafi zadbać o swoje utrzymanie. Dodatkowo może pojawić się lęk, że w podeszłym wieku mężczyzna nie będzie miał dobrej opieki, ponieważ potomstwo nie może dobrze o niego zadbać.

  • Konflikt dziadka – odnoszący się do czegoś związanego z wnukami

Utrata członka rodziny, kryzys w rodzinie zagrażający potomstwu. Jeśli w historii były poronienia i aborcje (stanowią zagrożenie dla przetrwania gatunku), również one mogą powodować schorzenia prostaty.

  • Konflikt niedopasowanej pary

Kłótnie z partnerką z powodu dzieci, potomstwa, spraw rodzinnych. Małżeństwo z dużo młodszą partnerką i zbyt częsty seks. Porzucenie przez kobietę dla dużo młodszego mężczyzny. Żona bez przerwy atakuje o oskarża męża, nie słuchając jego wyjaśnień. Mężczyzna na emeryturze musi wysłuchiwać narzekań żony, że do niczego się nie nadaje, że tylko siedzi i ogląda TV.

  • Konflikt męskości

Nie czuję się wystarczająco męski. Nie czuję się już panem w domu. Poczucie winy, że nie jestem w stanie zaspokoić partnerki. Kłótnie ze swoją partnerką dotyczące tematów seksualności. 

  • Konflikty związane z nieczystą seksualnością

Głębokie odczucia związane z „nieczystą seksualnością”. Wspomnienie sodomii, masturbacja = grzech, fantazje seksualne, stosunki pozamałżeńskie. Poczucie winy i wyrzuty sumienia związane z seksem.

Ponieważ mężczyzna nie jest skory do zwierzeń, szczególnie w kontekście potrzeb czy odczuć, niezwykle istotne jest aby skłonić go do zrobienia listy wszystkich stresów związanych z seksem i seksualnością i tym samym przełamać jego milczenie.