Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

 

W Totalnej Biologii uważa się, że mukowiscydoza symbolicznie oznacza  ześlizgiwanie się w stronę śmierci. Pęcherzyki płucne reprezentują śmierć. Aby uniemożliwić wśliźnięcie się w tę śmierć, mózg wysyła sygnał aby wydzielina została zagęszczona i zapchała wyjście.

Według dra Hamera (Nowa Germańska Medycyna), dra Claude Sabbah (Totalna Biologia), dra Gilberta Renaud (Recall Healing), dra Roberto Barnai  (twórca Biologiki) oraz innych propagatorów tej wiedzy,  wpływ na choroby płuc ma:

  • konflikt kęsa, a tym przysłowiowym kęsem jest powietrze.

Treścią konfliktu może być strach przed uduszeniem, utratą życia, zagrożeniem życia.

Boję się umierania. Nie chcę umierać, nie chcę się udusić. Na pewno umrę, to tylko kwestia czasu. Wcześniej nie byłem w sytuacji zagrożenia, ale miałem ogromny lęk przed śmiercią. Obawiam się tego, że zabraknie mi kęsów powietrza, wtedy umrę, uduszę się.

W świecie zwierząt zmiany w płucach wywołuje konflikt zagrożenia uduszeniem, u ludzi natomiast zmiany uaktywnia konflikt strachu przed śmiercią.

Dr Roberto Barnai zainteresował swoją metodą znaczną liczbę węgierskich lekarzy, którzy osiągają znakomite rezultaty w leczeniu wielu chorób, uważanych dotychczas za nieuleczalne.

Gdzie możemy szukać konfliktów emocjonalnych?

Przede wszystkim w okresie Projekt/Cel, czyli czas od momentu poczęcia do ukończenia przez dziecko 1 roku życia.

Wszystko ma znaczenie.

  • Często jest to konflikt  strachu przed poronieniem. 

Np. kobieta jest w 6-7 miesiącu ciąży. Czuje że za chwilę zacznie rodzić. Jaki obraz może mieć kobieta w takiej chwili? Jest przerażona, że dziecko może się wyśliznąć, że grozi mu śmierć.

Przykład z praktyki dra Gilberta Renaud twórcy Recall Healing

Dziecko urodziło się z mukowiscydozą. Jego rodzice mieszkali na farmie. Matka nienawidziła tego miejsca i błagała męża, żeby przeprowadzili się bliżej matki, do miasta. On nie chciał, ale jak ona była w ciąży zgodził się odwiedzać teściową razem z żoną. Wykonali siedem podróży w ciągu tygodnia i jeździli po wyboistych drogach z farmy do matki i z powrotem. Ponieważ w czasie każdej podróży strasznie trzęsło, ona cały czas się bała, że poroni. Nie poroniła, ale u dziecka tuż po urodzeniu zdiagnozowano mukowiscydozę.

  • Innym konfliktem jest wspomnienie zatrucia gazem w klanie (czad, tlenek węgla, gaz bojowy – przypadki z czasów I wojny światowej).

Najwięcej przypadków mukowiscydozy jest w społeczności żydowskiej, głównie wśród Żydów askenazyjskich, którzy stanowią największy odsetek więźniów Auschwitz.