Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

W Totalnej Biologii uważa się, że mukowiscydoza symbolicznie oznacza  ześlizgiwanie się w stronę śmierci. Pęcherzyki płucne reprezentują śmierć. Aby uniemożliwić wśliźnięcie się w tę śmierć, mózg wysyła sygnał aby wydzielina została zagęszczona i zapchała wyjście. Ważne, aby znaleźć takie zdarzenie w okresie P/C.

Np. kobieta jest w 6-7 miesiącu ciąży. Czuje że za chwilę zacznie rodzić. Jaki obraz może mieć kobieta w takiej chwili? Jest przerażona, że dziecko może się wyśliznąć, że grozi mu śmierć.

Przykład z doświadczeń Gilberta Renaud twórcy Recall Healing

Dziecko urodziło się z mukowiscydozą. Jego rodzice mieszkali na farmie. Matka nienawidziła tego miejsca i błagała męża, żeby przeprowadzili się bliżej matki, do miasta. On nie chciał, ale jak ona była w ciąży zgodził się odwiedzać teściową razem z żoną. Wykonali siedem podróży w ciągu tygodnia i jeździli po wyboistych drogach z farmy do matki i z powrotem. Ponieważ w czasie każdej podróży strasznie trzęsło, ona cały czas się bała, że poroni. Nie poroniła, ale u dziecka tuż po urodzeniu zdiagnozowano mukowiscydozę.

Dlatego przy mukowiscydozie należy odszukać konflikt lęku przed poronieniem (wyśliźnięciem się dziecka). Terapeuta pomaga klientowi przeanalizować okres P/C, czyli czas od momentu poczęcia do ukończenia przez dziecko 1 roku życia. Jeśli  Znalezienie takiego zdarzenia, uświadomienie sobie przez klienta powiązania z chorobą prowadzi do uzdrowienia.

  • Kolejnym konfliktem jest wspomnienie zatrucia gazem w klanie (czad, tlenek węgla, gaz bojowy – przypadki z czasów I wojny światowej).

Najwięcej przypadków mukowiscydozy jest w społeczności żydowskiej, głównie wśród Żydów askenazyjskich, którzy stanowią największy odsetek więźniów Auschwitz.

Joomla Extensions