Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Wg Totalnej Biologii, łuszczyca jest wynikiem podwójnego konfliktu separacji. Czyli najpierw konflikt separacji, oddzielenia np. po nieudanym związku, następnie ulga – pojawia się egzema, że wreszcie udręka się skończyła. Ale są dzieci, za którymi tęsknimy – konflikt, ale możemy się z nimi widywać raz na dwa tygodnie – ulga i pojawia się łuszczyca.

Stare konflikty zostają rozwiązane, ale nie na poziomie emocjonalnym, a na ich miejsce pojawiają się nowe

Łuszczyca spowodowana jest konfliktem separacji, który dotyczy dwóch różnych osób, ale dotyczy tej samej powierzchni skóry. Jeśli jeden konflikt będzie dotyczył ramienia, a drugi stopy, to w tych miejscach najwyżej pojawi się egzema.

Jeżeli jest konflikt separacji z jedną osoba, to na np. na dłoniach doświadczam niezauważalnych mikro-uszkodzeń. Nawet nie wiem, że te uszkodzenia są i nie odczuwam żadnego dyskomfortu, aż pewnego dnia radzę sobie z tym konfliktem, rozwiązuję go i w tym momencie zauważam wysypkę, egzemę na dłoniach. W tym momencie egzema jest fazą zdrowienia po konflikcie separacji. Ale po miesiącu okazuje się, że ta zmiana skórna jest już łuszczycą. 

Jeżeli mamy objawy łuszczycy na dłoniach w tym momencie, to znaczy, że ponownie doświadczyliśmy aktywnej fazy konfliktu separacji na istniejącej już egzemie. W wyniku drugiego konfliktu, dołożone zostają mikro-uszkodzenia i to daje efekt łuszczącej się skóry. Idziemy do lekarza, który daje nam maść, oczywiście kortyzol. To jest jak stres i jak podziałamy kortyzolem, objawy znikają. Czasami zadziała, czasami nie. Nawet jak początkowo zniknie, to objawy po kilkunastu dniach wracają. W medycynie często twierdzi się, że łuszczycy nie można wyleczyć, ale wg Totalnej Biologii należy szukać konfliktów oddzielenia zarówno w swoim życiu, w okresie P/C jak i w poprzednich pokoleniach.

W P/C podwójna separacja, czyli rodzice nie chcieli być razem /podwójna separacja/ co nie znaczy, że rodzice chcieli się rozstać, ale oboje np. myśleli tylko o tym. Czyli taka osoba ma w sobie program i jak doświadczy separacji, to ten konflikt się włącza.