Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Według Totalnej Biologii jest to faza naprawcza konfliktu poczucia winy, wyrzutów sumienia, wstydu lub żalu w relacji z matką, albo w odniesieniu do matki.

Kurzajki mogą się pojawić, gdy doznamy jakiegoś wstrząsu emocjonalnego i zawsze ma to związek ze znaczeniem danej części ciała

Kurzajki na dłoniach

Pojawienie się kurzajek na dłoniach u dzieci często jest fazą naprawczą konfliktu związanego z pisaniem. Dziecko jest krytykowane za brzydkie pisanie, albo wstydzi się, że brzydko pisze. Gdy zostanie pochwalone, niemal natychmiast pojawiają się kurzajki.

Kurzajki  na dłoniach u dorosłych mogą być wspomnieniem konfliktu odczutego w dzieciństwie.

Jeśli kurzajki są na obu dłoniach, to może oznaczać, że konflikt był bardzo intensywny.

Kurzajki na palcach

Kurzajki wyrastające na palcach lub na przedłużeniu paliczków, związane są znaczeniowo z poszczególnymi palcami.

Jeżeli np. kurzajka będzie na palcu wskazującym, to może oznaczać, że zostałem niesprawiedliwie osądzony, oskarżony, albo ja kogoś oskarżyłem.

A jeśli na palcu środkowym?  To być może pojawił się jakiś happy end po masażu. Ważne jest, aby zobaczyć, gdzie ludzie przeżywają taki dramat. Może był jakiś romansik na boku.

Kurzajka na stopie i na palcach u nóg

Znaczenie palców u rąk, możemy przełożyć na znaczenie palców stóp, a jeżeli kurzajka lub skaleczenie jest na stopie, to w którym miejscu, na przedłużeniu których paliczków.

Przy kurzajkach umiejscowionych na stopie, konfliktem może być mała sprawność fizyczna.

Ale z punktu widzenia biologii, kurzajka na podeszwie mówi o tym, jakbyśmy chcieli wejść głębiej w podłoże, aby dać życie komuś, kto zmarł. Czyli można zadać pytanie: Kto jest osobą w rodzinie, która nie została należycie pochowana, lub pożegnana? Np. poronienie.

Kurzajki na szyi

  • Bycie złapanym za gardło, zaciskanie na szyi – może być wspomnieniem powieszenia w klanie.
  • Może budzić wspomnienie złego dotyku.

Kurzajki na nosie

Konflikt: żałuję, że ojciec jest moim ojcem.

Wszystkie te konflikty spowodowane są poczuciem winy, wstydem, odczuwaniem żalu, ale Totalna Biologia wychodzi z założenia, że nawet banalne zdarzenie, ale głęboko odczute może spowodować, że mózg spowoduje zmianę w ciele.