Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

 Głównymi konfliktami przy hemoroidach są:

Konflikt tożsamości w powiązaniu z matką i/lub z ojcem:

 „Kim ja jestem dla mojej matki/ojca?” Czy jestem akceptowany przez moją mamę, tatę? Czy mój ojciec jest naprawdę moim ojcem? Jaka jest moja tożsamość płciowa? Kim jestem dla rodziny, dla społeczeństwa. Tożsamość wiąże się również z rodowodem i dlatego warto również przeanalizować nasze drzewo genealogiczne.

Konflikt nieumiejętności zaprzeczenia, przeciwstawienia się:

Nie potrafię powiedzieć NIE! Nigdy nie sprzeciwiłem się mojemu ojcu, bo się bałem, bo to było nie do pomyślenia. Ojciec zawsze był autorytetem i należało bez sprzeciwu wykonywać jego polecenia. Kto jeszcze był dla ciebie autorytetem, którego się obawiałeś? Nauczyciel, szef w pracy.

Konflikt identyfikacji:

 Nie wiem dokąd przynależę, w którą stronę mam pójść? Może to być dramat dziecka adoptowanego, niechcianego, zbuntowanego nastolatka, czy kobiety, która przed wyborem pozostania przy mężu, ze względu na dobro dziecka.

Konflikt decyzyjności:

„Powinienem zostać, czy raczej iść?”. Nieumiejętność podejmowania decyzji może wiązać się z nadopiekuńczością matki. W momencie podjęcia decyzji mogą pojawić się hemoroidy.

Konflikt określenia miejsca w jakim się jest:

„Nie wiem, gdzie jest moje miejsce?” „Nie wiem co robić w życiu?”

Konflikt ektodermalny: paskudna sytuacja, od której chce się uwolnić.

Przykładem może być sytuacja, w której ktoś zachował się nieprzyzwoicie. Nie mieści nam się w głowie, że ktoś, tak postąpił. Chcę się tego pozbyć, ale to wciąż we mnie siedzi. Ciągle o tym myślimy i w momencie, gdy odpuścimy, zaczyna się zdrowienie i pojawiają się hemoroidy.

Przebieg zmiany przy hemoroidach wygląda następująco: w aktywnym okresie konfliktu, następuje owrzodzenie nabłonka płaskiego odbytnicy. W odpowiedzi, mózg wysyła sygnał, który rozszerza odbytnicę, dzięki czemu możemy łatwiej zaznaczyć teren, czyli ustalić swoją przynależność. Jest to więc bardzo prymitywna reakcja biologiczna, która zachodzi zarówno wśród ludzi jak i wśród zwierząt w  odpowiedzi na konflikt tożsamości, na konflikt zdefiniowania swojego zdania, innymi słowy na konflikt decyzyjności.

Kiedy konflikt zostanie rozwiązany, następuje faza naprawcza, podczas której nabłonek może bardzo spuchnąć (z powodu swojej warstwowej budowy). Tkanka puchnie powodując ból, który pojawia się w okresie wychodzenia z choroby. Jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się objawów związanych z hemoroidami i nigdy więcej nie mieć z nimi do czynienia, to musimy odnaleźć sytuację, czy zdarzenie w naszym życiu, w podczas których doświadczyliśmy w/w konfliktów. Należy przeanalizować całą linię życia oraz okres ciąży matki, bo wszystkie zdarzenia z tego okresu przeżywa zarówno matka jak i dziecko i te zdarzenia zostają zapisane w podświadomości i są programem na całe życie.

Jak dotrzeć do konfliktu biologicznego, który uruchomił  chorobę?

Podczas konsultacji używam wielu procedur, które umożliwiają odkrycie wypartych wspomnień. Bo nie to, co wiemy jest przyczyną, a właśnie wszelkie tajemnice, skrywane przez naszych przodków. Zadawanie odpowiednich pytań umożliwia dotarcie do tych zdarzeń z przeszłości.