Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

W Totalnej Biologii rozpatrujemy najczęściej następujące konflikty:

  • spadek poczucia wartości z powodu bezradności wobec zaistniałej sytuacji,

W Totalnej Biologii/ Recall Healing, fibromialgia jest chorobą intencji. Poczucie winy, że czegoś się nie zrobiło, czegoś, co mogło zapobiec nieszczęściu. 

Również przyczyną mogą być dylematy moralne. Kocham się z partnerem/partnerką a wyobrażam sobie seks z kimś innym. W tych fantazjach przez kilka miesięcy cieszę się życiem, ale w rzeczywistości nic się nie wydarzyło. Ale zaczynam się osądzać za to, co chciałam zrobić. Jeżeli mówimy o biologii, nie możemy odnosić się do wartości moralnych. 

  • uczucie bezsilności (dlatego dotyka mięśni), 

Mięśnie (matka) związane są z konfliktem działania i bezsilności, nerwy (ojciec) – z lękliwym oczekiwaniem czegoś, co może (ale nie musi) nastąpić.

Czyli można powiedzieć, że fibromialgia jest wynikiem braku komunikacji między nerwami a mięśniami czyli między ojcem i matką w okresie P/C. Jednak zawsze jest jakiś konflikt między rodzicami, poczucie niedopasowania.

Czasami może być to połączenie między aspektem kobiecym i męskim. Czyli takie myślenie: czy ja naprawdę jestem kobietą, a może jednak mężczyzną? Albo kobieta przeżywa trudne sytuacje w swoim życiu dlatego, że jest kobietą i myśli, że byłoby jej lepiej, gdyby była mężczyzną. Osoby, które mają fibromialgię, mają wewnętrzne problemy z utożsamieniem się. 

Kolejnymi konfliktami mogą być:

  • ruch w kierunku pionowym, może być upadek pionowy, 
  • ogromne cierpienie moralne lub ból fizyczny. Często są to wspomnienia wielkiej udręki z okresu dzieciństwa (molestowanie), za które obwiniamy siebie i czekamy, najczęściej bezskutecznie na przeprosiny ze strony naszego kata. Może być tak, że taka osoba już przepracowała konflikt, ale urazę trzymała w sobie.

Dlaczego dotykają nas choroby? Bo dają nam pewną władzę nad innymi, żeby nimi manipulować, żeby zmusić ich do zrobienia czegoś, na czym osobie chorej zależy. Choroba budzi w nas nasze wewnętrzne dziecko. Uzdrawianie, leczenie jest wzrastaniem w poczuciu wybaczenia w odniesieniu do tego, co wydarzyło się w przeszłości. Dlatego wszelkie urazy, żale, które tkwią w nas od lat należy wyrzucić z siebie. Wybaczyć sobie i innym. Wrócić do czasów dzieciństwa, a najlepszym do tego sposobem jest proces przy ognisku, który jest opisany w książce Brandon Bays – Podróż.