Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Według medycyny konwencjonalnej egzema ma najczęściej podłoże alergiczne. Nasilenie egzemy mogą powodować alergeny zawarte w kurzu oraz roztocza. Lekarz może dodatkowo przepisać niektóre maści zawierające kortyzon i niektóre leki antyhistaminowe.

Nie zalecane są kąpiele w gorącej wodzie. Po kąpieli w letniej wodzie warto natłuścić ciało,  aby część wody zatrzymać. W łagodzeniu egzemy podczas kąpieli pomagają płatki owsiane a także wyciąg ze słomy owsianej. Dodatkowo po kąpieli można zastosować okłady z miąższu aloesu.

Ale te wszystkie działania pomagają tylko na jakiś czas, po czym ponownie zaczyna się udręka chorego dotkniętego tym schorzeniem. 

A gdyby ………. raz na zawsze pozbyć się tej przypadłości.

Czy istnieje jakiś cudowny lek na „wyleczenie” egzemy?

Wiadomo, że egzema jest zmianą, która dotyka naskórka. A skóra jest największym narządem, którego zadaniem jest ochrona naszego ciała. Skóra odpowiada za dotyk. Skóra pozwala na nawiązanie kontaktu z innymi.

 

 

Dr Claude Sabbah, twórca Totalnej Biologii mówi, że skóra jest bardzo subtelnym komponentem ciała. Tak naprawdę jest wewnętrzną pamięcią ciała. Można powiedzieć, że skóra wyraża coś z poziomu duszy. Są też ludzie, którzy diagnozują ze skóry. 

Kilka słów kluczowych związanych ze skórą to :

  • konflikt separacji, rozłąki, zapomnienia (ktoś o nas zapomniał), np. mama miała odebrać ze szkoły o 4, a jest już 6 i mamy nie ma. Dla dziecka jest to sytuacja dramatyczna. Potem ta osoba ma 40 kilka lat i ma chorobę skóry. A my szukamy przyczyny zupełnie gdzie indziej.
  • poczucie znudzenia, brak więzi z kimkolwiek,

Według Claude Sabbah twórcy Totalnej Biologii i Gilberta Renaud twórcy Recall Healing - egzema jest to faza naprawcza prostego, pojedynczego konfliktu rozłąki. 

W momencie, kiedy pojawia się wysypka, to jest to faza naprawcza konfliktu separacji, rozłąki, rozstania. Gdy osoba ponownie wejdzie aktywnie w konflikt separacji, to w tym momencie wysypka zniknie. 

W aktywnej fazie konfliktu, nie ma wysypki.

Jeśli ktoś ma diagnozę, że to jest egzema, to naszym zadaniem jest pokazanie klientowi, że właśnie rozwiązał konflikt separacji, co przyspiesza fazę zdrowienia i ostatecznie egzema znika w ciągu 1-3 dni po sesji. Jeżeli nie znika, to prawdopodobnie musimy spojrzeć na problem pod innym kątem, ponieważ brakuje nam jakiejś informacji. I na tym polega praca z klientem. W czasie sesji terapeuta zadaje pytania naprowadzające, a klient ma za zadanie uświadomić sobie, że pewne zdarzenia z przeszłości mogą stanowić program, który uruchomił egzemę. 

Na sesję można umówić się telefonicznie lub pisząc na e-maila.