Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Candida albicans namnaża się bez przeszkód u osób o obniżonej odporności prowadząc do rozwoju grzybicy.

Co jest przyczyną, że niektórzy ludzie cierpią na powtarzające się grzybice? Coraz częściej słychać o grzybicy przewodu pokarmowego, jamy ustnej, pochwy nie wspominając już o pladze grzybicy stóp.

Powszechnie sądzi się, że grzybicą można się zarazić. W takim razie wszyscy korzystający z basenu, korzystający z pryszniców, czy nawet spacerujący po plaży powinni mieć grzybicę stóp? A nie mają!

Dlaczego tak się nie dzieje?

Co, z punktu widzenia Totalnej Biologii stanowi przyczynę zaatakowania organizmu przez grzyby Candida Albicans?

Totalna Biologia zawsze wychodzi z założenia, że przyczyną problemów zarówno fizycznych jak i emocjonalnych jest zaistnienie w przeszłości sytuacji, która spowodowała szok emocjonalny. W przypadku candidy są to następujące konflikty:

  • Konflikt związany z pojęciem śmierci bliskiej osoby. Może to być wspomnienie z aborcją czy z poronieniem.

Mózg nie odróżnia rzeczywistości od fikcji, toteż warto pokusić się o znalezienie zdarzeń, w których symbolicznie nastąpiła śmierć związku. Nasza miłość umarła.

  • Może to być rozstanie z ukochanym i frustracją wynikającą z niezaspokojenia. Często dotyczy rozłąki w czasie wojny. Narzeczony poszedł na wojnę, a dziewczyna wciąż miała nadzieję, że jej ukochany wróci. 

Mimo, że te zdarzenia wystąpiły w przeszłych pokoleniach, zostały one zapisane w podświadomości członków klanu i wracają jak bumerang. Dlatego szukanie, wypytywanie seniorów o wszystkie, z pozoru błahe wydarzenia jest niezbędne, aby znaleźć ten pierwszy programujący konflikt.