Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Głowa związana jest z ojcem. Ból głowy jest oznaką, że czujemy obniżone poczucie własnej wartości w relacjach z ojcem. Nie mogę nigdy zadowolić mojego ojca. Nigdy nie mogę spełnić jego oczekiwań.

Dlaczego kobiety częściej cierpią na migreny? Bo symbolicznie mąż przypomina im ojca i na co dzień przeżywają powtarzające się konflikty. Aby pozbyć się bólu głowy kobieta musi zrozumieć ten związek i rozwiązać swój konflikt z ojcem. 

Ponadto głowa służy nam do myślenia. Jeżeli mam jakiś stres typu, że coś mi się nie uda, nie zrobię, mam jakiś egzamin, to w momencie kiedy stres minie i będę czuła się zadowolona, że wszystko się udało,  wówczas pojawia się ból głowy jako faza naprawcza.

Sama doświadczyłam takich sytuacji, gdy musiałam wykonać na czas określone zadania. Otrzymałam terminowe zlecenie, które wydawało mi się niezwykle trudne i musiałam je wykonać w niezwykle krótkim czasie. Włożyłam w to wiele wysiłku i zdążyłam na czas. Uff! Co za ulga? Byłam z siebie dumna i zadowolenie moje nie miało granic. Nagle poczułam potworny ból głowy. Wiedziałam z Totalnej Biologii, że to faza zdrowienia po konflikcie „nie uda mi się” i w spokoju, obłożywszy głowę lodem zdołałam usnąć. Zanim poznałam biologiczną przyczynę bólu głowy, czyli zanim poznałam metodę Recall Healing/Totalną Biologię, ratowałam się środkami przeciwbólowymi.

  • Jak działa mechanizm uwalniający migrenę?

Roberto Barnai, twórca Biologiki uważa, że każdy wstrząs  emocjonalny, powoduje uszkodzenie w mózgu receptorów. Na badaniu tomografii komputerowej można zaobserwować uszkodzenie receptora (tzw. ognisko Hammera). W przypadku konfliktu wywołującego ból głowy, zniszczenia następują w tkance nerwowej mózgu. W następstwie konfliktu rozpadają się połączenia nerwowe. Taka sytuacja utrzymuje się do momentu rozwiązania konfliktu. W chwili rozwiązania konfliktu, w fazie zdrowienia, powiększa się obrzęk (w miejscu uszkodzonego receptora) i następuje odbudowa tkanki mózgu. Jeśli obrzęk szybko rośnie, człowiek cierpi.

Po długotrwającym ale słabym konflikcie, zarówno obrzęk jak i związany z nim ból są o wiele mniejsze. Tkanka nerwowa ma więcej czasu, aby się  dostosować, dopasować do powstającego obrzęku. Człowiek znosi to dużo łagodniej.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na intensywność bólu głowy, jest intensywność przeżywania poprzedzającego go konfliktu.

Gdy człowiek cierpi, wypróbował już wszystkie tabletki i nic działa, nikt nie potrafi mu pomóc, to taki stan może z łatwością spowodować stan opuszczenia. A wtedy ból głowy jest jeszcze bardziej dojmujący.

Są jeszcze bóle głowy i migreny związane z miesiączką. Np. kobieta pragnie mieć dziecko, jednak dostaje miesiączkę, co oznacza, że znów się nie udało Pojawia się ból głowy. Albo podczas cyklu miesięcznego odbyła stosunek i zamartwia się, czy nie jest w ciąży. Jestem zestresowana. Dostała okres – ulga, następstwem ból głowy. Kobietę może boleć głowa z powodu, że zaszła w ciążę, albo że nie zaszła w ciążę.

Jeśli jest problem z głową, to poza rozwiązaniem konfliktów,  zawsze sprawdzamy wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Sprawdzamy szyję, ciśnienie krwi, nawyki żywieniowe. Wszystko może być pomocne przy tym schorzeniu.

Jeśli są trudności ze znalezieniem traum rodzinnych, bo albo nie pamiętamy, albo nie mamy kontaktu z rodziną, zapraszam na konsultacje, podczas których stosuję procedury, pozwalające przerwać odziedziczone programy.