Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Wszelkie wspomnienia z dzieciństwa i z okresu, gdy się miało naście lat dotyczące relacji z matką mogą mieć przełożenie na późniejsze problemy z  nogami oraz z biodrami.

Jaki to konflikt?

  • Konflikt przeciwstawienia się matce.

Mimo, że matka cię wkurza, postępujesz tak, jakby matka była dobra. Robisz to aby jakoś przetrwać.

Sytuacje dramatyczne, które przeżywamy w dorosłym życiu, w szczególności relacje seksualne z partnerem, mogą obudzić wspomnienie opozycji wobec matki, którą odczuwaliśmy w dzieciństwie. 

Gdy istnieje opór i sprzeciw u jednego z partnerów, a dotyczy on seksu, to ten partner/partnerka może odczuwać konflikt obniżenia wartości, który w konsekwencji może powodować zmiany w biodrach. Przykładem może być niechęć do pozycji seksualnych, których wymaga partner.

Również może to być obniżenie wartości związane ze sprawnością seksualną.

Czasami taką opozycją będzie kłótnia rodziców, kiedy matka była w ciąży. Oczywiście dziecko zakoduje to zdarzenie, jako swój konflikt i później aktywuje się to w dalszym życiu.

Na sesji za pomocą znanych mi procedur szukam razem z klientem wydarzeń z przeszłości, zarówno cyklicznych w jego życiu, jak i dramatycznych sytuacji w życiu matki klienta oraz traum jego przodków. Nawet, gdy klient mówi, że nic nie pamięta i nie jest w stanie się dowiedzieć, na podstawie jego wewnętrznego języka jesteśmy w stanie dotrzeć do traumatycznych zdarzeń.

Inne artykuły z tej kategorii: Zwichnięcie stawu biodrowego