Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Bielactwo może być związane z potrzebą ucieczki w nocy przed drapieżnikiem, albo ucieczki całą grupą. Tak to jest wśród jeleni. Gdy zagraża im niebezpieczeństwo ratują się ucieczką i podążają za samcem alfa, a raczej za jego białym ogonem. Ta metafora ze świata zwierzęcego tłumaczy konflikt bielactwa nabytego, czyli „musimy uciekać, bo grozi nam niebezpieczeństwo”. 

Ale zdarza się również, że bielactwo jest dziedziczne. Co to oznacza wg Totalnej Biologii? To znaczy, że konflikt może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. 

Przy bielactwie, jak sama nazwa wskazuje, skóra się wybiela. Biel może oznaczać utratę miłości u  osoby ukochanej lub chęć oczyszczenia się z czegoś, czym czuję się splamiony, zraniony.  Białe plamy mogą powstać na skórze w różnych miejscach. Przykładem może być odkryta zdrada partnera. Zdradzona kobieta zostaje dotknięta bielactwem we wszystkich intymnym miejscach, które dotykał partner.

Jeśli występuje konflikt separacji z kimś dotąd podziwianym, a ta osoba okazała się nikczemna, to wspomnienie bliskości z taką osobą i związane z tym obrzydzenie mogą spowodować bielactwo. Również rzucenie prosto w twarz jakiegoś niesprawiedliwego oskarżenia, z którego chcielibyśmy się obmyć  może objawić się w bielactwem na twarzy. 

Bielactwo w miejscach intymnych może wskazywać na gwałt lub molestowanie. Jeśli takie białe biały występują zarówno u babki jak i matki i córki, może to być historia, którą przeżyła babka, a matka i córka odziedziczyły program. Czyli jest to wspomnienie tego zdarzenia z przeszłości. 

Mogą to być inne konflikty typu:

Lęk, że zostaniemy splamieni (córka w ciąży, a nie ma męża),

Pragnienie oczyszczenia się z czegoś, co zrobiliśmy komuś, lub powiedzieliśmy (oczyszczenie dotkniętej części ciała),

Czasami wystarczy sama chęć zaatakowania kogoś, wyrządzenia mu krzywdy i/lub wyrzutów sumienia z tym związanych.

Gdy takie zmiany skórne zostaną zauważone , należy przede wszystkim sprawdzić co wydarzyło się w poprzednim roku, zanim choroba się pojawiła?  A potem szukać w całym swoim życiu  i w rodzie konfliktów, które mogły wywołać odbarwienie skóry.