Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Zapalenie i ropień gruczołów Bartholina to bardzo bolesna przypadłość. Nie stanowi jednak zagrożenia dla zdrowia kobiety, niemniej jednak pojawienie się szybko-rosnących guzków w okolicy krocza budzi ogromny niepokój u kobiet.  Zapalenie gruczołów i występujący przy tym ból, mogą utrudniać współżycie. Jeśli lekarz zdiagnozuje guzki jako zapalenie gruczołów Bartholina warto pokusić się o poszukanie przyczyn takiego stanu rzeczy.

Co z punktu widzenia Totalnej Biologii stanowi przyczynę powiększania się gruczołów Bartholina?

Fundamentalnym konfliktem przy tym problemie jest konflikt związany z nawilżeniem pochwy. Powstaje pytanie, z jakich przyczyn, mimo podniecenia seksualnego, pochwa pozostaje sucha. Co takiego stało się w przeszłości, że ta przypadłość dopada niektóre kobiety?

Przyczyna może tkwić w wychowaniu. W wielu rodzinach uważano, że seks to samo zło, szczególnie przed ślubem. Mimo że z punktu widzenia biologii to jedna z podstawowych potrzeb, przyjemność ta często była zakazana i piętnowana. Pociąg seksualny uważany był za niemoralny. Dziewczyna powinna być skromna i nie powinna kusić mężczyzn ani wyzywającym strojem, ani zachowaniem. W niektórych domach do tej pory wyznaje się tę zasadę, a utrata cnoty uważana jest przez kościół za ciężki grzech. Dlatego warto wypytać mamę i babcię o ich stosunek do seksu, bo często przyczyna tkwi w poprzednich pokoleniach.

Ponadto wiele konfliktów wywodzi się ze strachu przed własnym pożądaniem lub przed odkryciem naszego pożądania przez inną osobę. Nie pozwalamy sobie na coś, czego pragniemy w dziedzinie seksu. Mamy z tego powodu wyrzuty sumienia, nawet jak sytuacja wydarzyła się wiele lat wcześniej.

Warto również zbadać konflikt kęsa połączony z seksualną treścią dotyczącą płci.

  • Kęs seksualny nie ma poślizgu, nie przesuwa się łatwo.
  • Chcę mieć ten seksualny kęs, pragnę seksu z tym facetem,
  • Chcę, aby moje życie seksualne lepiej funkcjonowało,

Nie dochodzę do orgazmu, bo :

  • ktoś nie może mnie zaspokoić,
  • męski organ jest za duży, za gruby dla mnie i stosunki płciowe są trudne, Sprawiają mi  ból. Przeżywam katusze na samą myśl o zbliżającym się stosunku.

W fazie konfliktowej, guzki powiększają się, a stan zapalny występuje w fazie zdrowienia, czyli po rozwiązaniu wcześniejszego konfliktu. Jeżeli konflikt powtarza się, wpadamy w szynę.