Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Zaburzenia rytmu serca mogą dotyczyć szybkiej lub wolnej albo nieregularnej pracy serca.

Wyróżniamy kilka rodzajów arytmii:

Bradykardia – zbyt wolna praca serca.

Chcę jak najbardziej wykorzystać tę odrobinę miłości, którą dostałem w życiu. Również konflikt braku ojca albo braku matki. Ta osoba nie może walczyć, nie może odpowiedzieć na agresję, na atak, więc jest bardziej w trybie żeńskim. Nie walczy, nie podejmuje walki. Ale może być tak, ze mój mózg zwalnia pracę serca, abym mógł cieszyć się tymi nielicznymi chwilami z moimi najbliższymi. Rzadko zdarzało się, aby nas matka przytula, więc kiedy już się to zdarzy, chcielibyśmy aby czas się zatrzymał.

Więc to może być osoba, dla której w dzieciństwie rodzice nie mieli czasu.

 Tachykardia

Zbyt szybka praca serca, zbyt szybki rytm. Kiedy zwykle serce bije szybciej? Podczas wysiłku, strachu, jeśli musimy zrobić coś szybko, więc chcę odzyskać stracony czas. W krótkim czasie muszę zrobić wiele rzeczy. Problem dotyczy w większości kobiet. Przyspieszona praca serca związana jest też z trybem walki. Zawsze muszę zrobić więcej, żeby być kochanym, kochaną i kiedy serce przyspiesza, jesteśmy w trybie walki. Muszę się z kimś spotkać, negocjować i pojawia się tachykardia.

Tachykardia jest to ciągły tryb walki. Mam jakieś przeszkody, z którymi muszę się zmierzyć. Mam w otoczeniu kogoś, komu muszę stawić czoła.

Migotanie komór  - konflikty:

  • „Nie mogę zaakceptować tego, że na mojej drodze jest przeszkoda” i
  • „Jestem zmuszony podporządkować się poleceniu”.

Migotanie przedsionków

Przy migotaniu przedsionków mamy problem z przewodnictwem elektrycznym między przedsionkiem a komorą i to powoduje zaburzoną pracę serca, więc możemy powiedzieć, że jest to problem w komunikacji między mężczyzną a kobietą.

Konflikty:

  • Czy w historii rodziny ktoś miał przetaczaną krew?
  • Ktoś powinien dostać krew, a z różnych względów mu nie podano (np. świadek Jehowy, brak odpowiedniej grupy).
  • U kogoś w klanie nastąpiło zatrzymanie akcji serca, nawet na chwilę.

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

Kiedy przegroda między przedsionkami nie jest w pełni zamknięta, mówimy że ma to na celu ułatwienie komunikacji między dwiema kobietami w klanie rodzinnym. Np. skłócona synowa z teściową, matka ze swoją siostrą itp.

Zapraszam na konsultacje na których wspólnie poszukamy rozwiązania.