Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Jak to się zaczęło?

Zarówno w Germańskiej Nowej Medycynie jak i Totalnej Biologii nie trzeba walczyć z z nowotworami czy z innymi zaburzeniami równowagi w naszym organizmie, ponieważ wszystkie zmiany w organizmie są sensowne i służą naszemu przetrwaniu.

Początek zmiany myślenia o przyczynach wszelkich dysfunkcji w organizmie zapoczątkował ponad 30 lat temu dr Hammer.  Poczynił on spostrzeżenia, które tłumaczą koncepcję zdrowia i problemów zdrowotnych w zupełnie odmienny sposób, niż do tej pory traktował to świat medycyny. Za sformułowanie i ogłoszenie odkrytych przez siebie 5 praw natury, dr Hammer został wyklęty przez świat medycyny akademickiej i poddany nieprawdopodobnym  prześladowaniom.

Dr RykeGeerd Hamer ukończył studia medyczne i teologiczne. Przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych klinikach i prowadził prywatną praktykę. W 1972 r. zrobił specjalizację z interny. Jest autorem licznych wynalazków z dziedziny techniki medycznej.  

Jest on odkrywcą  5 praw natury,  które ustanowił w wyniku własnych przeżyć związanych ze śmiercią syna. W kilka miesięcy po tym traumatycznym zdarzeniu, u dr Hammera zdiagnozowano raka jądra. Po diagnozie trafił do szpitala, gdzie zauważył, że wszyscy przebywający tam pacjenci z rakiem jądra, wcześniej przeżyli podobną traumę. Doszedł do przekonania, że to nie może być przypadek. Zbadał jaki wpływ miało to traumatyczne wydarzenie na pacjentów i zauważył, że u każdego przebywającego w szpitalu mężczyzny, w jego wyniku doszło do powstania raka jadra. Dzięki swoim obserwacjom i wielu badaniom odkrył zależności między psychiką, mózgiem i narządami. Sformułował on prawo, które zrewolucjonizowało poglądy wielu światłych lekarzy na przyczyny powstawania zakłóceń w ciele.

Dr Hammer swoje spostrzeżenia nazwał Germańską Nową Medycyną. Burzy ona dotychczasowe poglądy lekarzy  na temat procesów chorobotwórczych, ale jednocześnie daje nadzieję pacjentom.

Zarówno w Germańskiej jak i Totalnej Biologii nie trzeba walczyć ze schorzeniami, ponieważ wszystkie zmiany w organizmie są sensowne i służą naszemu przetrwaniu. Koncepcja Totalnej Biologii jest kontynuacją odkryć dr. Hammera i powstała jako plon 35 lat pracy nad organizmami żywymi dr. nauk med. Claude’a Sabbah z Francji. Jego wieloletnie doświadczenie medyczne i współpraca z innymi  entuzjastami  Nowej Medycyny zaowocowały innym podejściem do przyczyn zaburzeń w organizmie i stały się początkiem nowych gałęzi nauki:

  • Biologika – Roberto Barnai (Węgry)
  • Uzdrawianie Biologią – Rainer Korner (Niemcy)
  • TotalnaBiologia – Claude Sabbah i Gerard Athias (Francja)
  • Recall Healing - Gilbert Renaud (Kanada)
  • Dekodowanie biologiczne - Christian Fleche i Patrick Obissier (Francja)

Czy Totalna biologia wystarczy, żeby wyzdrowieć?

Symbol rakiety jest najważniejszy, żeby zrozumieć przyczynę dysfunkcji w ciele. Skoro stworzyliśmy zmianę w ciele, możemy sami spowodować wyzdrowienie.

W Totalnej Biologii zajmujemy się rozwiązywaniem konfliktów emocjonalnych. Nie możemy obiecać wyzdrowienia. Wykonujemy konkretne zadanie, dzięki któremu klient dociera do swoich dramatycznych wydarzeń i wydarzeń w swoim klanie. Po rozwiązaniu konfliktu, może pojawić się stan zapalny, gorączka i wtedy współpraca z lekarzem może okazać się niezbędna. Lekarz pomaga w fazie naprawczej, aby klient szybciej odzyskał zdrowie.

Jeśli mamy poważne schorzenie, szukajmy pomocy wszędzie. To nasze życie!  I zależy ono od naszych decyzji i działań. Nie składajmy naszego zdrowia wyłącznie w ręce jednej obcej osoby, nawet gdy jest znanym autorytetem.  Przede wszystkim zaufajmy sobie i ogromnym możliwościom naszego organizmu, którym steruje nasz mózg automatyczny. Aby mógł on działać skutecznie, trzeba doprowadzić organizm do stanu homeostazy, stąd ważne jest stosowanie suplementów, wzmacnianie organizmu zdrowym pożywieniem, czyli mówiąc ogólnie prowadząc zdrowy styl życia. Jeśli nasz organizm jest silny, łatwiej odzyskamy zdrowie. Najważniejsze w tym wszystkim jest umiejętność rozładowywania stresu, życia w harmonii, umiejętność wybaczania i odpuszczania.