Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Mówi się, że opryszczka jest chorobą pocałunków. Jednak zarówno brak, jak i niechęć, uruchamiają w odpowiedzi taką samą reakcję organizmu.

To są różnego rodzaju sytuacje, które wiążą się z pocałunkiem i z oddzieleniem. Np. jeśli czujemy, że musimy coś zrobić, aby dostać coś w zamian. Albo, jeśli czegoś chcemy i czegoś się spodziewamy, ale do ostatniej chwili nie wiemy, czy to dostaniemy.

Objawy opryszczki występują w fazie naprawczej konfliktu błagania o pocałunek, o coś czego chcę, czego pragnę. „Muszę się płaszczyć, żeby dostać to, czego chcę”. Może to być brak lub pozbawienie kontaktu z osobą, która kocham, z którą chcę przebywać.

Przy opryszczce mówimy o takim konflikcie, że komuś brakuje czyichś pocałunków i nagle, zaczyna zdawać sobie sprawę, że bardzo chce, ale nie może kogoś pocałować, ponieważ tej osoby nie ma przy nim.

Klasycznym przykładem jest sytuacja, gdy nasz ukochany/ukochana wyjeżdża. My chcielibyśmy pojechać z tą osobą, ale z różnych przyczyn nie możemy. Po wyjeździe tęsknimy za tą osobą, za jej obecnością, za jej pocałunkami i pewnego dnia kładziemy się do łóżka wiedząc, że następnego dnia znowu się spotkamy. Rano budzimy się z opryszczką na ustach. To jest właśnie faza zdrowienia po konflikcie braku pocałunku.

Np. jeśli chcemy napić się z butelki, z której wcześniej ktoś pił i słyszymy: nie pij po kimś, bo dostaniesz opryszczki,  to jeśli w to uwierzymy i przestraszymy się, w krótkim czasie pojawia może pojawić się opryszczka. Opryszczka nie jest więc niczym innym, jak okresem powracania do formy po konflikcie odseparowania. W przypadku opryszczki także mogą się pojawić nawroty i błędne koło.

U kogoś, kto miewał już bardzo nieprzyjemne opryszczki i nie wiedział, co wtedy się z jego organizmem dzieje, nie wiedział skąd biorą się objawy, mógł Jeśli ktoś często miewa opryszczkę, może pojawić się u niego strach przed opryszczką. „Nienawidzę tej opryszczki, nie chcę opryszczki”. „Chciałbym się od niej uwolnić”.

Opryszczka nie jest więc niczym innym, jak okresem powracania do formy po konflikcie odseparowania. W przypadku opryszczki mogą się pojawić nawroty i błędne koło. Na pewno nie pomaga strach przed opryszczką. „Nienawidzę tej opryszczki, nie chcę opryszczki”. „Chciałbym się od niej uwolnić”.

Przy opryszczce płciowej chodzi o unikanie seksu, niezadowolenie z seksu, błaganie o seks. Czekanie na upragniony seks. Opryszka pojawia się po rozwiązaniu konfliktu.

Zawsze należy sprawdzić, jaki konflikt odseparowania wywołał opryszczkę, rozwiązać go i wyeliminować strach przed jej pojawianiem się.

Zapraszam na konsultacje, w czasie których pomagam w odkryciu pierwotnego konfliktu biologicznego i doradzam jak można go przepracować aby choroba minęła i przerwać złą passę w życiu.