Śreniawitów 3/55 03-188 Warszawa

Mężczyzna uznaje jako swoje:  żonę, mieszkanie, działkę, samochód, miejsce parkingowe, również miejsce pracy. Dominujące schorzenia u mężczyzny to: naczynia wieńcowe, oskrzela, pęcherz moczowy.

Jeśli konflikt jest duży, może być zawał serca chyba, że równocześnie mężczyzna ma szczęście i przeżywa pat hormonalny (przechodzi na typ żeński), wówczas objawia się to depresją. Czyli pat hormonalny często ratuje życie.

  • Dla kobiety: przede wszystkim mąż, gniazdo rodzinne. Konflikt typu żeńskiego to strach: kobieta boi się opuszczenia przez męża, samotności, rozbicia rodziny. Stąd dominujące choroby przy konflikcie utraty terytorium to: krtań, żyły wieńcowe, szyjka macicy, pęcherz moczowy.

Jak to się dzieje, że takie samo zdarzenie jest przyczyną różnych chorób?

Ponieważ każdy może je odczuwać inaczej, z różną intensywnością.

Przykład utraty konfliktu terytorialnego męskiego:

Mężczyzna zastaje w swojej sypialni żonę z kochankiem. Przeżywa konflikt utraty terytorium, ale może zareagować różnie i wówczas „wyhoduje” sobie różne choroby:

  1. Jeśli uważa, że kochanek żony jest gorszy od niego, może mieć owrzodzenie naczyń wieńcowych, które może doprowadzić do zawału.
  2. Jeśli kochanek jest lepszy od niego, przeżywa mocno ten konflikt, ale ponieważ jest niżej w hierarchii, dodatkowo przeżywa pat hormonalny i dzięki temu zamiast zawału ma „tylko” depresję, która jest sposobem mózgu na przetrwanie.
  3. Wydawało mu się, że jest nr 1 dla żony. Jest to „upadek pionowy”, który może programować
  4. Jeśli mąż uważa zdradę żony, jako ohydną rzecz, niewybaczalną, może zafundować sobie raka jelita grubego. Do końca życia jej tego nie wybaczę.
  5. Jeśli uważa, że wszyscy w rodzinie będą się z niego śmiać i nazywać go rogaczem, zaprogramuje u siebie chorobę oskrzeli.

Im bardziej intensywny jest konflikt i przeżywane w związku z tym emocje, tym choroba jest poważniejsza: zapalenie płuc, astma. Jeśli konflikt jest wyjątkowo duży, a emocje wyjątkowo silne, może pojawić się rak oskrzeli.

Przykład utraty terytorium typu żeńskiego:

Kobieta wraca niespodziewanie do domu i zastaje w sypialni swojego męża z kochanką.

Odczucia kobiet, które spotkało takie zdarzenie, mogą się znacznie różnić i kobiety te mogą zapaść na różne choroby.

  • Pierwsza kobieta może odczuć to zdarzenie, jako coś obrzydliwego, bo kochanka jej męża jest jej przyjaciółką. Na skutek tego konfliktu może sobie wyhodować w okrężnicy guz albo polip.
  • Druga kobieta może mieć konflikt kęsa, którego nie może strawić. Reakcją może być gruczolakorak żołądka.
  • Inna może mieć zapalenie pęcherza moczowego, bo stało się to na jej terytorium.
  • Jeszcze inna może mieć raka lewej piersi, bo uznała, że jej gniazdo rodzinne jest zagrożone.
  • U jeszcze innej może nastąpić odklejenie siatkówki oka, bo zobaczyła coś strasznego.
  • Natomiast kobieta, która zdradza swojego męża, najprawdopodobniej nie będzie miała żadnego konfliktu, bo nie przeżyje tego zdarzenia zbyt mocno.

Jeśli przeżywamy konflikt terytorium, zresztą każdy konflikt, należy zadbać o to, żeby go jak najszybciej rozwiązać, bo im większa masa konfliktowa, im dłużej konflikt trwa, tym poważniejsza może nas dotknąć choroba. Musimy nauczyć się odpuszczać, wybaczać, bo w przeciwnym razie zafundujemy sobie chorobę.

Jest wiele metod odpuszczania, uwalniania się od emocji, radykalnego wybaczania. Warto je poznać i nie hodować w sobie chorób.